Malarz, rysownik, grafik, fotografik i reżyser. Urodził się 14 grudnia 1945 roku w Sopocie. W latach 1966–1968 studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, następnie architekturę wnętrz i grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku, a póżniej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Henryka Tomaszewskiego. Jako student publikował rysunki satyryczne w miesięczniku „Polska” oraz w tygodnikach „Szpilki” i „Kultura”.
Od 1970 do 1972 roku mieszkał w Londynie, gdzie współpracował z pismami kulturalnego undergroundu: „OZ”, „Ink”, „Time Out”. Po powrocie do Polski zaczął tworzyć plakaty teatralne i filmowe. Ponownie też podjął współpracę ze „Szpilkami” i to właśnie tam pojawiał się kontestujący rzeczywistość ptak Dudi – alter ego swego twórcy. Wśród innych czasopism, z którymi się wówczas związał, były m.in. „Literatura”, „Kulisy”, „Przekrój” , „Polityka” i „Ty i Ja”.
W 1977 roku zamieszkał w Nowym Jorku. W latach 1982 –1990 wykładał w Parsons School of Design. W USA współpracował z czołowymi czasopismami, m.in. z „The Atlantic Monthly”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair”, „Newsweek”, „The New York Times”, „The Washington Post”. W dorobku ma kilkadziesiąt indywidualnych wystaw swoich prac w Polsce i na świecie. Na zamówienie TVP 2 reżyserował film paradokumentalny Mój ojciec Staś. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Podobne artykuły