Autor tekstów piosenek oraz książek o tematyce muzycznej. Wybitny znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej, dziennikarz i prezenter. Urodził się 14 czerwca 1939 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jako dziennikarz zadebiutował w 1958 roku w Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia. Cztery lata później został dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia. Tworzył audycje, a także pisał artykuły o tematyce muzycznej do gazet i czasopism. W 1964 roku zaczął pisać teksty piosenek. Jest autorem ponad 150 piosenek, które w swoim repertuarze mieli m.in. Czesław Niemen, Breakout, Budka Suflera, Czerwone Gitary, Halina Frąckowiak, Jerzy Grunwald, Bogusław Mec, Wojciech Gąssowski, Niebiesko-Czarni czy Tadeusz Woźniak.

W latach 80. napisał tekst piosenki Gdzie się podziały tamte prywatki, wcześniej spod jego pióra wyszły takie teksty jak Sen o Warszawie, Ojciec żył, tak jak chciał czy Nie zadzieraj nosa.

Jest również autorem wielu książek, m.in. Muzyka, którą lubię, Woodstock’94, Czy wiesz?, Niemen. Czas jak rzeka i monografi Czerwonych Gitar – Nie spoczniemy.
Współpracował z miesięcznikiem „Jazz”, był recenzentem płyt w miesięczniku „Jazz Forum”, prezenterem dyskotek, jurorem na wielu festiwalach muzycznych i przeglądach, a także ekspertem w programie „Wielka Gra”.

W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” a w 2015 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Podobne artykuły