Ceniony fotoreporter i fotografik. Urodził się 14 lutego 1947 roku w Warszawie. Fotografią zawodowo zajmuje się od 1966 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Centralnej Agencji Fotograficznej jako asystent fotoreportera.

W latach 70. pracował jako fotoreporter w dzienniku „Głos Pracy”, a później w tygodnikach „Sportowiec”, „Literatura” i „Kultura” oraz w miesięczniku „Magazyn Rodzinny”, gdzie był również kierownikiem działu. Współpracował ze światowymi agencjami fotograficznymi, m.in. z AP, Reuters’em a także Agence France Presse (AFP). W 1992 roku został zastępcą kierownika działu foto i fotoedytorem „Magazynu Gazety Wyborczej”. W 1997 roku przeszedł do dziennika „Rzeczpospolita”, a potem do tygodnika „Polityka”, gdzie przez wiele lat był kierownikiem działu foto.

Fotografuje od ponad 50 lat. Robi zdjęcia studyjne, notuje obrazy z podróży, a przede wszystkim jest stuprocentowym portrecistą. Wiele z jego fotografii stało się ikonami polskiej kultury, jak choćby portret Krzysztofa Kieślowskiego stworzony w roku pierwszej Solidarności.

Był jurorem wielu konkursów prasowych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Holandii, Szwecji, USA. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Podobne artykuły