Dyrygent, aranżer, kompozytor. Urodził się 27 sierpnia 1969 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez pięć lat, od 1991 do 1996 roku był dyrygentem musicalu Metro Janusza Józefowicza.

Jest założycielem i dyrygentem orkiestry Kukla Band, z którą koncertował i koncertuje, m.in. na festiwalach w Opolu i Sopocie. Kukla Band brał też udział w koncertach i galach telewizyjnych, m.in: Wiktorów, Teraz Polska, Gali Mistrzów Sportu, Viva Najpiękniejsi, Nagród filmowych Orły, Gali Filmowej „Złote Kaczki”, Balu Prezydenckiego, Balu Europejskiej Arystokracji na Zamku Królewskim w Warszawie czy Gali Miss Polski.

Wieloletni kierownik muzyczny festiwali, nagrodzony Nagrodą Dziennikarzy oraz realizatorów i operatorów telewizyjnych w Opolu w 1999 roku. W 2007 był dyrektorem artystycznym XLIV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Zygmunt Kukla nagrywał również muzykę do kilku filmów, jako dyrygent orkiestr symfonicznych (m.in. Julia wraca do domu, 2010).

Jest rzeczoznawcą muzycznym Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, a także – drugą już kadencję – przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego.

Hobbystycznie jest kierowcą autobusu. Marzył o tym od dziecka. Od prawie 20 lat to jego pasja. Jeździł autobusami miejskimi, teraz woli dłuższe trasy.

 

Podobne artykuły